Open menu

Освітня програма

Опис освітньо-наукової програми

Хімічні технології та інженерія. Преамбула
Програму розроблено:

Керівник групи: Донцова Тетяна Анатоліївна, д.т.н., професор, завідувач кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології.

Члени групи:

Гомеля Микола Дмитрович, д.т.н., професор, завідувач кафедри екології та технології рослинних полімерів.

Фокін Андрій Артурович, доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри органічної хімії та технології органічних речовин.

Воробйова Вікторія Іванівна, доктор технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри фізичної хімії.

Косогін Олексій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри технології електрохімічних виробництв.

Миронюк Олексій Володимирович, кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри хімічної технології композиційних матеріалів.

Тобілко Вікторія Юріївна, кандидат технічних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри хімічної технології кераміки та скла.

Юзупкіна Євгенія Едуардівна, магістрант 1 року навчання 161 ОНП магістр.

Погоджено:
  • Науково-методична комісія університету зі спеціальності 161 Хімічні технології та інженерія (протокол № 2/2024 від «22» квітня 2024 р.)
  • Методична рада КПІ ім. Ігоря Сікорського (протокол № 7 від 09 травня 2024 р.)
Враховано:

В освітньо-науковій програмі (ОНП) «Хімічні технології та інженерія» було враховано наказ №НОД/263/24 від 08.04.2024 р. «Про організацію та планування освітнього процесу на 2024-2025 навчальний рік», Положення про розроблення, затвердження, моніторинг та перегляд освітніх програм в КПІ ім. Ігоря Сікорського, Положення про реалізацію права на вільний вибір навчальних дисциплін здобувачами вищої освіти КПІ ім. Ігоря Сікорського, класифікатор професій ДК 003:2010 (зміни внесено Наказом Мінекономіки №1410 від 16 січня 2024 р.), результати громадського обговорення (зауваження та пропозицій стейкхолдерів, випускників та здобувачів вищої освіти). Фахова експертиза стейкхолдерів отримано від: Барсукова В.З., д.х.н., професор, пров. наук. співробітник Інституту сорбції та проблем ендоекології НАН України; полковник Сотник В., к.т.н., с.н.с., ТВО начальника Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки Збройних Сил України; Кріпкого В.Д. перший заступник генерального директора ТОВ "КИЇВГУМА". Результати опитування та рецензії-відгуки стейкхолдерів додаються.

ОНП «Хімічні технології та інженерія» за спеціальністю 161 «Хімічні технології та інженерія» також обговорено та схвалено науково-педагогічними працівниками на засіданнях кафедр: технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології (протокол № 18 від 09.03.2024р.), органічної хімії та технології органічних речовин (протокол № 10 від 15.02.2024р.), технології електрохімічних виробництв (протокол № 10 від 21 лютого 2024р.), фізичної хімії (протокол № 8 від 14 лютого 2024р.), хімічної технології кераміки та скла (протокол № 11 від 20 березня 2024р.), хімічної технології композиційних матеріалів (протокол № 10 від 22 березня 2024р.) та екології та технології рослинних полімерів (протокол № 15 від 21 березня 2024р.). Результати обговорення у вигляді витягу засідань кафедри направлено до НМКУ 161 "Хімічні технології та інженерія".

Еволюція ОНП:

У 2018 році за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія в університеті було наявно 8 ОНП, назви яких були ідентичні назвам ОП бакалаврату. У 2020 році прийняли Стандарт Вищої Освіти для другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 161 Хімічні технології та інженерія та згідно з розпорядженням від 21.01.20 №РП/42/2020 «Про оновлення переліку освітніх програм університету» на виконання рішення Вченої ради від 14.12.2020 р., на підставі чого відповідні ОНП були перероблені. Далі у 2021 році після ретельного перегляду та з урахуванням факту виконання кафедрами хіміко-технологічного факультету спільних наукових проєктів/робіт деякі освітньо-наукові програми об’єднались, в результаті кількість ОНП скоротилась вдвічі. Наступний аналіз в 2022 році як змісту чотирьох ОНП, так і відгуків стейкхолдерів привів до подальшого об’єднання в одну ОНП з назвою «Хімічні ресурсоефективні технології неорганічних та органічних речовин, матеріалів та покриттів».

У 2023 році на підставі результатів опитування студентів та рецензій-відгуків стейкхолдерів ОНП була переглянута, внаслідок чого було прийнято рішення про перейменування та суттєве перероблення ОНП. Причиною переіменування стало відгуки та результати опитування аспірантів та студентів, а для суттєвої переробки - узятий кафедрами європейський вектор, внаслідок чого розроблено деякі абсолютно нові курси, які орієнтуються на зелений курс та принципи нульового забруднення. В результаті затверджено назву ОНП «Хімічні технології та інженерія», на яку перший набір здобувачів відбувся восени 2023 р. Далі в запропонованій ОНП було ретельно переглянуто нормативну, професійну та дослідницьку частини програми, де забезпечення високого рівня дослідницької частини підготовки реалізується на основі 3 наукових шкіл хіміко-технологічного факультету, 3 наукових лабораторій: навчально-науково-дослідна лабораторія іонного обміну та адсорбції, навчально-науково-дослідна лабораторія «КПІ-синтез», навчально-науково-дослідна лабораторія обчислювальної техніки для прикладної електрохімії та Центру сучасних водних технологій. Окрім цього, модернізовано наповнення деяких освітніх компонентів та розширено теми наукових робіт магістрів в рамках їх дисертацій на наукових проєктів двох факультетів (хіміко-технологічний та інженерно-хімічний) з урахуванням вимог воєнного часу та відгуків стейкхолдерів. ОНП "Хімічні технології та інженерія" акредитується вперше.

Громадське обговорення освітньо-наукової програми

Рецензії та відгуки на освітньо-наукову програму

Обговорення ОНП
Обговорення ОНП-2024:
Обговорення ОНП-2023:
 Обговорення ОНП-2022:
Обговорення ОНП-2021:

Освітньо-наукової програми та начальні плани

Протоколи засідання кафедр та НМКУ-161, на яких обговорювалися питання оновлення та затвердження освітньої програми

Free Joomla! template by L.THEME