Open menu

Звіти

Міжнародна конференція з хімії, хімічної технології та екології, присвячена 125-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського

banner conf 2023 222

26-29 вересня 2023 року відбулась Міжнародна конференція з хімії, хімічної технології та екології, присвячена 125-річчю КПІ ім. Ігоря Сікорського. У конференції приймали участь провідні науковці України та інших країн. Офіційними мовами конференції були – українська та англійська.

Науковці з Норвегії професор Харша Ратнавіра та доктор Захар Малецький (Норвезький університет природничих наук, Норвегія) зробили доповіді в області сучасного моніторингу якості води; американський вчений професор Володимир Тарабара (Мічиганський державний університет, США) висвітлив питання щодо забезпечення мікробної безпеки в критичних умовах. Доктор Вей Вон з Океанічного Університету Китаю зробив доповідь в області матеріалознавства еластомерних покриттів, що здатні до самовідновлення. Доктор Роман Мілоцький з японського університету Канадзави представив доповідь про модифікацію поверхні наночастинок целлюлози методом реактивної екструзії при використанні іонних рідин в якості спів-розчинників. Італійські учасники конференції професор Джузеппе Лаззара та доктор філософії Лоренцо Лісуззо (університет м. Палермо, Італія) запропонували до уваги аудиторії проблематику алюмосилікатних нанотрубок та аспектів їх застосування. Інший представник Італії — професор Мануеле Дабала з університету м. Падуї презентував доповідь про механізм електрохімічної корозії у 3D-друкованих виробах з суперсплавів на основі нікелю.

На секційних засіданнях відомі вчені та молоді науковці змогли результатами та обговорити перспективи подальшої діяльності.

Наукова спільнота хіміко-технологічного факультету долучилась до донатів і цього разу! Частина коштів від оргвнесків та благодійних внесків партнерів була перерахована в Благодійний фонд підтримки збройних сил України «Київська політехніка».

Завантажити збірник тез

ХХІ Міжнародна науково-практична конференція «Екологія. Людина. Суспільство»

ecol80 1

У травні 2020 року в онлайн-форматі відбулась ХХІ Міжнародна науково-практична конференція «Екологія. Людина. Суспільство». Конференція проводиться щорічно починаючи з 1998 року за активної участі українських та закордонних науковців. 

Завантажити збірник тез

VIІI МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ ВЧЕНИХ З ХІМІЇ ТА ХІМІЧНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ

kpi logo60

У квітні 2020 року відбулася VIІI Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених з хімії та хімічної технології. Організатором конференції виступив Хіміко-технологічний факультет КПІ ім. Ігоря Сікорського.

На жаль, через карантин всі змогли прийняти лише заочну участь у конференції.

Завантажити збірник тез

 

IWA WATER AND DEVELOPMENT CONGRESS & EXHIBITION 2019

З 1 по 5 грудня 2019 року у м. Коломбо (Шрі-Ланка) відбувся міжнародний водний конгрес "Water and Development Congress and Exgibition. Sustainable Solutions for Emerging Economies". Від КПІ ім. Ігоря Сікорського участь у конгресі взяли доценти кафедри ТНР, В та ЗХТ Толстопалова Наталія Михайлівна, Сангінова Ольга Вікторівна та Косогіна Ірина Володимирівна. 

iwa44

На конгресі головними питаннями були водні ризики та кризові ситуації. Команду КПІ відмічено від міжнародної організації IWA (International Water Association) "Certeficate of Membership" та нагороджено Сангінову Ольгу Вікторівну за кращий постер "Water Crisis in Ukraine: The Situation and Possible Solutions".

iwa5

Всього у Конгресі-виставці взяли участь близько 3000 учасників з 90 країн світу та представили увазі спільноти 261 презентацію.

Переглянути фотографії 

Переглянути відео

Воркшоп "Стоп фосфати"

KyivVodokanal2

29 листопада Київодоканал провів ще один захід присвячений очищенню стічних вод – воркшоп «Стоп фосфати». Від кафедри ТНР, В та ЗХТ взяли участь асистент Літинська Марта Ігорівна та студенти магістратури Дрікер Юхим і Нагаєвська Софія.

Воркшоп почався з вітального виступу директора Київводоканалу, який розповів про сучасний стан проблеми з фосфатами в Україні. Потім зустріч продовжилась знайомством учасників та оголошенням цілей кожного з них. Після чого виступив інженер Бортницької станції аерації та розповів, що, нажаль, станція є застарілою, деяким блокам вже більше 50 років. Зараз Бортницька станція аерації працює на межі своїх ресурсів, але не може очистити воду до належних сучасних європейських норм.

Після цього виступу учасники розділились на дві групи, одна з яких формулювала наявні факти, а інша – можливі результати через рік. Представники груп презентували висновки своєї роботи. Факти, перелічені першою групою: високий вміст фосфатів після очищення, евтрофікація, безконтрольне використання фосфорвмісних мийних засобів, незначна законодавча підтримка, недостатній маркетинг безфосфатних засобів. Можливі результати діяльності через рік: законотворча діяльність щодо обмеження використання фосфатовмісних пральних засобів, залучення знаменитостей до інформування населення про шкоду фосфорвмісних засобів для екології, введення акцизів на фосфатні мийні засоби, інформаційні заходи в школах та університетах, модернізація очисних споруд тощо.

Протягом перерви на каву учасники воркшопу приділили час дружньому спілкуванню та ознайомленню з макетом Бортницької станції аерації. Далі учасників розділили на чотири групи, кожна з яких сформулювала відповіді на наступні запитання:

  • Що ми хочемо?
  • Як ми можемо цього досягти?
  • Чому це важливо?
  • Як ми зрозуміємо, що результат досягнуто?

Потім продовжилась секція групової роботи: були розроблені списки мір та за результатами голосування визначено найважливіші аспекти, які вплинуть на плачевну ситуацію з фосфатами. Найактуальнішими визнано наступні пункти:

  • переробка стічних вод, шламів та матеріалів з мулових карт у добрива та біогаз;
  • створення та модернізація локальних очисних споруд;
  • обмеження використання фосфатних засобів у навчально-виховних та лікувально-оздоровчих закладах (дитячі садки, лікарні, санаторії тощо);
  • акційна реклама напрямлена на популяризацію безфосфатних засобів тощо.

Наробки воркшопу можуть в подальшому бути використані для створення різних соціальних, навчальних, законотворчих та інженерних проектів, що зможуть покращити екологічний стан водойм України.

Освітні заходи під егідою Київводоканалу

KyivVodokanal2

Студенти та працівники кафедри ТНР, В та ЗХТ прийняли активну участь у освітньо-інформаційних заходах під егідою Київводоаналу, що відбулись у листопаді 2019 року.

Слухачі відвідали ряд лекцій вітчизняних та закордонних (з Нідерландів) спеціалістів, ознайомились з сучасними методами очищення стійчних вод, відвідали з екскурсією Бортницьку станцію аерації та дізнались про заплановані дії по реконструкції станції.

 

Переглянути відео з Бортницької станції аерації

 

Детальна інформація про станцію

Чиста вода. Фундаментальні, прикладні та промислові аспекти

 logos4444

 

14-15 листопада 2019 р. у м. Києві на базі Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" та за активного сприяння Представництва Польської академії наук у м. Києві відбулась VІ Міжнародна науково-практична конференція "Чиста вода. Фундаментальні, прикладні та промислові аспекти".

В конференції прийняла участь велика кількість українських та закордонних вчених, аспірантів та студентів, серед яких були і представники кафедри ТНР, В та ЗХТ.

Конференція розпочалась у залі Вченої ради (корпус №1) з вітальних виступів представників КПІ ім. Ігоря Сікорського, Національної академії наук України, Представництва Польської академії наук в м. Києві, Міністерства розвитку громад та територій України та Професійної асоціації екологів України. Після вітальних виступів відбулася пленарна сесія.

Другий день конференції розпочався з секційного засідання у залі Адмінради (корпус №6) та продовжився оглядом і обговоренням постерів.

Завантажити збірник тез

Переглянути фотографії

ПЕРСПЕКТИВИ МАЙБУТНЬОГО ТА РЕАЛІЇ СЬОГОДЕННЯ В ТЕХНОЛОГІЯХ ВОДОПІДГОТОВКИ

 nuht25

14-15 листопада 2019 р. у м. Києві на базі Національного університету харчових технологій та за активного сприяння Асоціації виробників мінеральних та питних вод України відбулась ІІІ Міжнародна науково-практична конференція з питань водопідготовки "Перспективи майбутнього та реалії сьогодення в технологіях водопідготовки".

В конференції прийняла участь велика кількість вчених, аспірантів та студентів, серед яких були і представники кафедри ТНР, В та ЗХТ.

Завантажити збірник тез

Семінар-практикум

22 березня 2019 року відбувся регіональний одноденний семінар-практикум "Створення єдиного освітнього простору як складової у формуванні екологічних компетентностей учнівської молоді".

До організації семінару долучились: Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, комунальний заклад "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (хіміко-технологічний факультет та факультет біотехнології і біотехніки), Рівненський природний заповідник та громадські діячі.

У семінарі взяли участь 42 педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти: Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Дубровицького, Костопільського, Острозького, Рівненського, Рокитнівського, Сарненського районів, міста Рівного та комунального закладу "Станція юних натуралістів" Рівненської обласної ради.

Активну участь у семінарі прийняли і викладачі кафедри ТНР, В та ЗХТ.

Доповідь Лапінського Андрія Вікторовича, старшого викладача кафедри ТНР, В та ЗХТ, стосувалась надання методичної допомоги науково-педагогічними працівниками закладів вищої освіти учням та педагогам загальної середньої та позашкільної освіти з питань розвитку сучасної екологічної просвіти і освіти. Були запропоновані конкретні шляхи співпраці, які допоможуть вивести учнівську дослідницьку діяльність на науковий рівень.

Також під час практикуму були розглянуті доступні методики моніторингу довкілля.

Кримець Григорій Володимирович, асистент кафедри ТНР, В та ЗХТ, розповів про можливості використання простих тест-систем та доступних приладів для моніторингу якості води, повітря та ґрунту.

На завершення семінару, під час круглого столу, учасники заходу мали змогу обмінятися враженнями, поставити запитання організаторам та запрошеним гостям. Було прийнято рішення продовжити співпрацю між різними установами і організаціями щодо зазначеної мети семінару-практикуму. Усі учасники заходу отримали сертифікати НЕНЦу.

Детальна інформація про семінар

 

Innovation Materials and Technologies

21

9-11 січня 2019 р. в м. Мінськ (Білорусь) відбулась міжнародна науково-технічна конференція молодих вчених «Інноваційні матеріали і технології» / Международная научно-техническая конференция молодых ученых «Инновационные материалы и технологии» / International scientific and technical conference of young scientists “Innovation Materials and Technologies”  (IMT-2019). В конференції прийняла участь велика кількість викладачів, аспірантів та студентів кафедри ТНР, В та ЗХТ.

Завантажити матеріали доповідей конференції

Хімічна технологія: наука, економіка та виробництво

logo5

14-16 листопада 2018 р. в м. Шостка відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція "Хімічна технологія: наука, економіка та виробництво". В конференції прийняла участь велика кількість викладачів, аспірантів та студентів кафедри ТНР, В та ЗХТ.

Завантажити збірник матеріалів конференції

Завантажити сертифікати учасників 

Free Joomla! template by L.THEME