Спільний українсько-індійський науково-дослідний проект
З 2019 року кафедра ТНР, В та ЗХТ бере активну участь у Спільному українсько-індійському науково-дослідному проекті "Розробка методу визначення якості ґрунтів системою e-nose".
Керівником проекту виступає к.х.н., доцент Донцова Тетяна Анатоліївна. Відповідальний виконавець - к.т.н. Нагірняк Світлана Валеріївна.
Індійську сторону представляє Department of Physics, Guru Nanak Dev University, Amritsar.
У червні 2019 року відбувся візит професора Ravi Chand Singh з Guru Nanak Dev University у Київ для ознайомлення з дослідницькою базою кафедри ТНР, В та ЗХТ та узгодження деталей проекту.
Спільний українсько-білоруський науково-дослідний проект
Викладачі кафедри ТНР, В та ЗХТ проявили себе активними учасниками Спільного українсько-білоруського науково-дослідного проекту "Гетерогенні металоксидні каталізатори для очищення стічних вод від органічних сполук" протягом 2017-2018 рр.
Метою проекту була розробка наукових і технологічних основ одержання високоактивних металооксидних наносистем, в тому числі, фотокаталітичних, для екологічно безпечної деструкції органічних сполук, що містяться в стоках різного генезису.
Water Harmony Eurasia II
В рамках проекту "Water Harmony Eurasia II" кафедра ТНР, В та ЗХТ співпрацює з 10 університетами-партнерами з Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикістану, України та Норвегії.
Проект є продовженням завершеної у 2015 році програми міжнародної співпраці "Water Harmony".
Протягом дії проекту плануються стажування студентів (більше 100), викладачів (більше 40) та допоміжного персоналу (більше 30).
Заплановано 8 проектних зустрічей, короткотривалі та довготривалі пограми мобільності студентів у Норвегії, а також залучення зовнішніх партнерів.
Програма "Water Harmony Eurasia II" знаходиться у віданні Норвезького центру міжнародного співробітництва в галузі вищої освіти (SIU) на основі угоди з Норвезьким Міністерством Закордонних Справ.
Переглянути звіт про зустріч учасників проекту "Water Harmony Eurasia II" у Мінську (2019 р.)
Науково-технічні проекти за участі Університету м. Хуейджоу
Викладачі кафедри ТНР, В та ЗХТ приймали активну участь у двох спільних науково-технічних проектах між КПІ ім. Ігоря Сікорського та Університетом м. Хуейчжоу (Китай).
Проект «Приготування та використання металів (Ni, Co) та оксидів металів (SnO2, MnO2, FexOy), осаджених на вуглецевих нанотрубках» виконувався нашими співробітниками на території Китаю та повністю фінансувався Університетом м. Хуейчжоу (Китай). В подальшому одержані дослідні зразки нанокомпозитів на основі вуглецевих нанотрубок та металів або оксидів металів досліджувались в електрокінетичних системах та в модельних паливних комірках.
Water Harmony Erasmus+
Викладачі, аспіранти та студенти кафедри ТНР, В та ЗХТ приймали активну участь у міжнародному проекті "Water Harmony Erasmus+", який ставив за мету гармонізувати навчання та педагогічні підходи вищої освіти в водній сфері в 10 університетах-партнерах Китаю, Німеччини, Норвегії, Польщі, Шрі-Ланки та України.
Університети-учасники:
- Norwegian University of Life Sciences — NMBU, Норвегія
- University of Warmia and Mazury in Olsztyn — UWM, Польща
- Ostwestfalen-Lippe University of Applied Sciences — OLU, Німеччина
- Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" — КПІ ім. Ігоря Сікорського, Україна
- Український державний хіміко-технологічний університет — УДХТУ, Україна
- Черкаський державний технологічний університет — ЧДТУ, Україна
- University of Jaffna — UoJ, Шрі-Ланка
- University of Peradeniya — UoP, Шрі-Ланка
- Qingdao Technological University — QTU, Китай
- Shandong Jianzhu University — SJU, Китай.
В рамках проекту "Water Harmony Erasmus+" передбачалось кілька варіантів студентської мобільності:
- короткострокові стипендіальні програми літньої школи (3 тижні)
- середньострокові стипендіальні програми (4-5 місяців)
- повні стипендіальні програми в обсязі 60 ECTS-кредитів.
Студенти різних курсів кафедри ТНР, В та ЗХТ брали активну участь у літніх школах у Шрі-Ланці (UoP, липень-серпень 2016 року), Норвегії (NMBU, червень-липень 2017 року) та Китаї (QTU, вересень 2018 року).
Значна кількість студентів-магістрантів нашої кафедри переймали досвід закордонних викладачів та дослідників протягом 4-5 місяців у рамках середньострокових стипендіальних програм.
З серпня 2016 року по серпень 2017 року аспіранти кафедри (Літинська М.І. та Кирій С.О.) навчались та займались науковими дослідженнями у Норвезькому університеті природничих наук (NMBU) як учасниики повних стипендіальних програм у обсязі 60 ECTS-кредитів.
Протягом дії проекту викладачі кафедри ТНР, В та ЗХТ активно відвідували університети-партнери як для участі у проектних зустрічах, так і з метою обміну досвідом (мобільність викладачів).
Фінансування проекту здійснювалось в рамках Європейської програми розвитку компетенцій в галузі вищої освіти Erasmus+.