
Марта Літинська
Асистент кафедри ТНР, В та ЗХТ
З серпня 2016 по серпень 2017 я, будучи тоді ще аспіранткою кафедри ТНР, В та ЗХТ, стажувалась у Норвезькому університеті природничих наук. Це стажування позволило мені не тільки здійснити ряд експериментальних досліджень за допомогою сучасного обладнання, а й поглянути з іншого боку на деякі підходи у водоочищенні, завести велику кількість знайомств серед молоді з різних університетів та одержати незабутній досвід навчання у іншій країні.

Роман Антонюк
Хімік-аналітик департаменту розробок АТ «Київмедпрепарат», випускник 2020 року
Подорож в КНР проходила в рамках програми літнього стажування «Erasmus+» на базі технічного університету міста Циньдао. Участь у програмі дає можливість вдосконалити знання та навички в обраній сфері діяльності обмінюючись досвідом між студентами з різних країн та спільно працюючи над проектами, та намперед - знайти нових друзів та дізнатись безліч цікавого про багатовікову культуру та традиції Піднебесної, її побут та цінності. Досвід, отриманий з «Erasmus+», є безцінним та залишає лише позитивні враження та емоції.

Ірина Косогіна
Доцент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час стажування в Ostwestfalen-Lippe University of Applied Sciences, у січні 2018 року в місті Хекстер (Німеччина), ми мали можливість бути присутніми на лекційних заняттях, в лабораторії та на захисті презентацій студентів з дисципліни «Технічна англійська».
Лекційний матеріал професора Йохима Фетіга відображає сучасний рівень знань з водопідготовки і очищення стічних вод в країнах, що розвиваються і розкриває тенденції в управлінні водними ресурсами. У ряді випадків наведені приклади розрахунків, необхідних для практичного застосування. Роздатковий матеріал всіх лекцій був доступний для студентів заздалегідь. Лабораторні роботи проводяться в спеціалізованих лабораторіях оснащених всім необхідним обладнанням, хімічним посудом і витратними матеріалами.

Юрій Феденко
Асистент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час проходження тижневого стажування в Норвегії (Норвезький університет природничих наук, м. Оз) я ознайомився з особливостями викладання (стиль, методологія, оцінювання), навчальним і лабораторним устаткуванням.
Був вражений мистецтвом читання лекцій професором Норвезького університету природничих наук Харшою Ратнавірою. Його лекції є водночас і простими для сприйняття, і відображають сучасні тенденції у водопідготовці.
Під час стажування було здійснено екскурсії на водоочисні станції з підготовки питної води.
Взяв участь у проведенні контрольного тестування студентів, які брали участь у прискорених тритижневих курсах із водопідготовки (літній школі). На основі пройденого стажування отримав можливість порівняти особливості підготовки фахівців з водопідготовки та водоочищення у норвезьких та українських ВУЗах. Багато аспектів стилю викладання у Норвегії взяв за основу для викладання закріплених за мною навчальних дисциплін.

Сергій Концевой
Доцент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час перебування в Університеті Ольштину члени делегації українських університетів (з Києва, Черкас та Дніпра) ознайомились з методикою викладанням хімії та захисту водного середовища, з навчальним комплексом з переробки молока у різноманітні молочні продукти та сучасною лабораторією фізико-хімічних методів досліджень.
У обговоренні проблем мобільності брали участь українські студенти, які задіяні у програмі “Водна гармонія”. Неформальний діалог зі студентами відбувся під час візиту до їх гуртожитку та вечері у кафе в центрі Ольштина. Здійснено екскурсії на водоочисні споруди Ольштина, у компанію з виробництва БАДів та на станцію спостереження за витоками річки, що забезпечує Ольштин питною водою. Під час зустрічі у місцевому відділенні Академії наук Польщі (PAN) обговорювались можливості PhD аспірантури для українських випускників, а під час зустрічі з проректором Університету - можливості подвійного диплому для магістрів університетів-учасників проекту “Водна гармонія ERASMUS+”.