Анастасія Сухоіваненко
Студентка кафедри ТНР, В та ЗХТ
Завдяки ЕРАЗМУС+ я провела зимовий семестр на стажуванні у Лодзькому технічному університеті, факультеті хімії, Інституті загальної та екологічної хімії (Lodz University of Technology, Faculty of Chemistry, Institute of General and Ecological Chemistry).
Ідеальні умови праці у сучасно обладнаній лабораторії, зручне проживання у гуртожитку, а також можливість відвідувати різноманітні заходи від ESN-EYE EVENTS 2024 значно збагатили мій досвід. Програма дала мені чудову можливість не тільки покращити свої професійні навички, але й удосконалити знання англійської та польської мов, вивчати культуру та традиції Польщі.
Окрім того, я познайомилася з багатьма людьми з інших країн, що дозволило мені розширити свій кругозір. Цей обмін досвідом та культурними особливостями став важливим доповненням до мого особистого зростання.
Цей семестр став для мене незабутнім і цінним етапом у моєму житті та в подальшому навчанні.
Хочу подякувати науковому керівнику доц. Олександру Штиці за допомогу в організації лабораторних досліджень, а також його підтримці, яка зробила наше перебування в Лодзі більш різноманітним та змістовним. Також хочу висловити велику подяку професору Лодзького технічного університету Томашу Манецькі, координатору академічної мобільності Сокольському Георгію Володимировичу та керівнику дипломного проєкту, професору кафедри технології неорганічних речовин, водоочищення та загальної хімічної технології, Донцовій Тетяні Анатоліївні.
Марта Літинська
Асистент кафедри ТНР, В та ЗХТ
З серпня 2016 по серпень 2017 я, будучи тоді ще аспіранткою кафедри ТНР, В та ЗХТ, стажувалась у Норвезькому університеті природничих наук. Це стажування позволило мені не тільки здійснити ряд експериментальних досліджень за допомогою сучасного обладнання, а й поглянути з іншого боку на деякі підходи у водоочищенні, завести велику кількість знайомств серед молоді з різних університетів та одержати незабутній досвід навчання у іншій країні.
Роман Антонюк
Хімік-аналітик департаменту розробок АТ «Київмедпрепарат», випускник 2020 року
Подорож в КНР проходила в рамках програми літнього стажування «Erasmus+» на базі технічного університету міста Циньдао. Участь у програмі дає можливість вдосконалити знання та навички в обраній сфері діяльності обмінюючись досвідом між студентами з різних країн та спільно працюючи над проектами, та намперед - знайти нових друзів та дізнатись безліч цікавого про багатовікову культуру та традиції Піднебесної, її побут та цінності. Досвід, отриманий з «Erasmus+», є безцінним та залишає лише позитивні враження та емоції.
Ірина Косогіна
Доцент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час стажування в Ostwestfalen-Lippe University of Applied Sciences, у січні 2018 року в місті Хекстер (Німеччина), ми мали можливість бути присутніми на лекційних заняттях, в лабораторії та на захисті презентацій студентів з дисципліни «Технічна англійська».
Лекційний матеріал професора Йохима Фетіга відображає сучасний рівень знань з водопідготовки і очищення стічних вод в країнах, що розвиваються і розкриває тенденції в управлінні водними ресурсами. У ряді випадків наведені приклади розрахунків, необхідних для практичного застосування. Роздатковий матеріал всіх лекцій був доступний для студентів заздалегідь. Лабораторні роботи проводяться в спеціалізованих лабораторіях оснащених всім необхідним обладнанням, хімічним посудом і витратними матеріалами.
Сергій Концевой
Доцент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час перебування в Університеті Ольштину члени делегації українських університетів (з Києва, Черкас та Дніпра) ознайомились з методикою викладанням хімії та захисту водного середовища, з навчальним комплексом з переробки молока у різноманітні молочні продукти та сучасною лабораторією фізико-хімічних методів досліджень.
У обговоренні проблем мобільності брали участь українські студенти, які задіяні у програмі “Водна гармонія”. Неформальний діалог зі студентами відбувся під час візиту до їх гуртожитку та вечері у кафе в центрі Ольштина. Здійснено екскурсії на водоочисні споруди Ольштина, у компанію з виробництва БАДів та на станцію спостереження за витоками річки, що забезпечує Ольштин питною водою. Під час зустрічі у місцевому відділенні Академії наук Польщі (PAN) обговорювались можливості PhD аспірантури для українських випускників, а під час зустрічі з проректором Університету - можливості подвійного диплому для магістрів університетів-учасників проекту “Водна гармонія ERASMUS+”.
Юрій Феденко
Асистент кафедри ТНР, В та ЗХТ
Під час проходження тижневого стажування в Норвегії (Норвезький університет природничих наук, м. Оз) я ознайомився з особливостями викладання (стиль, методологія, оцінювання), навчальним і лабораторним устаткуванням.
Був вражений мистецтвом читання лекцій професором Норвезького університету природничих наук Харшою Ратнавірою. Його лекції є водночас і простими для сприйняття, і відображають сучасні тенденції у водопідготовці.
Під час стажування було здійснено екскурсії на водоочисні станції з підготовки питної води.
Взяв участь у проведенні контрольного тестування студентів, які брали участь у прискорених тритижневих курсах із водопідготовки (літній школі). На основі пройденого стажування отримав можливість порівняти особливості підготовки фахівців з водопідготовки та водоочищення у норвезьких та українських ВУЗах. Багато аспектів стилю викладання у Норвегії взяв за основу для викладання закріплених за мною навчальних дисциплін.